კრიტერიუმი
|
მინიმალური
|
საშუალოზე დაბალი
|
საშუალოზე მაღალი
|
მაქსიმალური
|
კითხვის ტექნიკა
|
მოსწავლესთან კითხვის ტექნიკა არის სრულად დარღვეული, შესაბამისად აზრის
გადმოცემაც არ შეუძლია
|
მოსწავლეს შეუძლია ტექსტის წაკითხვა, თუმცა უჭირს გააზრება და შესაბამისად
ვერ გადმოსცემს შინაარსს
|
მოსწავლეს შეუძლია ტექსტის წაკითხვა,
გააზრება, მაგრამ შინაარსის გადმოცემა არ ხდება სრული სიზუსტის დაცვით
|
მოსწავლეს შეუძლია თავისუფლად ტექსტის წაკითხვა, გააზრება და შინაარსის
თავისუფლად გადმოცემა
|
წერის კულტურა
|
მოსწავლესთან წერის კულტურა არის სრულად დარღვეული
|
მოსწავლეს აქვს უნარი გადმოწეროს კონკრეტული დავალება ტექსტიდან ან დაფიდან
|
მოსწავლეს შეუძლია დაწეროს მიცემული დავალებებიდან მხოლოდ რამდენიმე
|
მოსწავლე ითვალისწინებს ყველა ინსტრუქციას და ასრულებს დავალებებს სრულყოფილად
|
მოსმენა
|
ვერ გადმოცემს მოსმენილ მასალას
|
ისმენს, თუმცა გადმოცემს მოსმენილი მასალიდან მხოლოდ რამდენიმე სიტყვას
|
მოსწავლეს შეუძლია მოსმენა, გააზრება, მაგრამ შინაარსის გადმოცემა არ
ხდება სრული სიზუსტის დაცვით
|
მოსწავლეს აქვს უნარი მოისმინოს, გაიაზროს და გადმოსცეს მოსასმენი მასალა
სრულად.
|
Thursday, June 30, 2016
გაკვეთილის მასალები
გაკვეთილის თემა
|
Season
|
სწავლების საფეხურის კლასი
|
II კლასი (დაწყებითი
საფეხური)
|
საგნობრივი ჯგუფი კლასი
|
ინგლისური ენა
|
მოსწავლეთა რაოდენობა
|
28 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა და
აქტუალობა
|
ლექსიკური ერთეულების
შესწავლა. დამატებითი ინფორმაციის მოძიება და გამოყენება
|
გაკვეთილის მიზნები და
შედეგები
|
·
განუვითარდეს სამეტყველო უნარები (მოსმენა, კითხვა, წერა, საუბარი) ორ უცხოურ
ენაზე;
·
ჩამოუყალიბდეს დადებითი განწყობილება ენობრივ-კულტურული მრავალფეროვნების მიმართ;
·
განუვითარდეს განსხვავებული კულტურული კონტექსტებისა და ტექსტების გაგების უნარი;
·
განუვითარდეს ენების ეფექტურად სწავლის უნარი.
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეები ფლობენ აწმყო
განუსაზღვრელ დროს. მასწავლებლის მიერ წინასწარ მიწოდებული ინფორმაციის
საშუალებით პრეზენტაციის გაკეთება
|
შეფასების საგანი და
პროცედურები
|
პრეზენტაცია,რუბრიკა.მიმდინარე
განმავითარებელი
|
სასწავლო მასალა და
ტექნიკური რესურსები
|
ENGLISH
WORLD 2 (Macmillan), slideshow, დაფა, ცარცი,წიგნი,
რვეული, ფორმატი,მარკერი,მოსასმენი მ ოწყობილობა, პროექტორი, Google, youtube
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
1.განწყობა გაკვეთილისათვის. (1წთ)
2.გონებრივი იერიში. მოსწავლეები ბარათების მიხედვით ასახელებენ წელიწადის დროებს არეულად და მერე თანმიმდევრობით.
4.გუნდური მუშაობა. კლასი დაყოფილია 3 ჯგუფად.
5.მათ უნდა შეძლონ სიტყვების და სურათების დაწყვილება.
6.ფლეშბარათების გამოყენებით მოსწავლეები ეცნობიან ახალ სიტყვებს.
7.კითხვა-პასუხი
|
დიფერენცირებული სწავლება
|
ინდივიდუალური საჭიროების
მქონე მოსწავლე არ მყავს
|
Wednesday, June 29, 2016
კრიტერიუმი
|
მინიმალური
|
საშუალოზე დაბალი
|
საშუალოზე მაღალი
|
მაქსიმალური
|
კითხვის ტექნიკა
|
მოსწავლესთან კითხვის ტექნიკა არის სრულად დარღვეული, შესაბამისად აზრის
გადმოცემაც არ შეუძლია
|
მოსწავლეს შეუძლია ტექსტის წაკითხვა, თუმცა უჭირს გააზრება და შესაბამისად
ვერ გადმოსცემს შინაარსს
|
მოსწავლეს შეუძლია ტექსტის წაკითხვა,
გააზრება, მაგრამ შინაარსის გადმოცემა არ ხდება სრული სიზუსტის დაცვით
|
მოსწავლეს შეუძლია თავისუფლად ტექსტის წაკითხვა, გააზრება და შინაარსის
თავისუფლად გადმოცემა
|
წერის კულტურა
|
მოსწავლესთან წერის კულტურა არის სრულად დარღვეული
|
მოსწავლეს აქვს უნარი გადმოწეროს კონკრეტული დავალება ტექსტიდან ან დაფიდან
|
მოსწავლეს შეუძლია დაწეროს მიცემული დავალებებიდან მხოლოდ რამდენიმე
|
მოსწავლე ითვალისწინებს ყველა ინსტრუქციას და ასრულებს დავალებებს სრულყოფილად
|
მოსმენა
|
ვერ გადმოცემს მოსმენილ მასალას
|
ისმენს, თუმცა გადმოცემს მოსმენილი მასალიდან მხოლოდ რამდენიმე სიტყვას
|
მოსწავლეს შეუძლია მოსმენა, გააზრება, მაგრამ შინაარსის გადმოცემა არ
ხდება სრული სიზუსტის დაცვით
|
მოსწავლეს აქვს უნარი მოისმინოს, გაიაზროს და გადმოსცეს მოსასმენი მასალა
სრულად.
|
Monday, June 27, 2016
Saturday, June 18, 2016
გაკვეთილის მასალები
გაკვეთილის თემა
|
|
სწავლების საფეხურის კლასი
|
|
საგნობრივი ჯგუფი კლასი
|
|
მოსწავლეთა რაოდენობა
|
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა და აქტუალობა
|
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
|
წინასწარი ცოდნა
|
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
|
დიფერენცირებული სწავლება
|
|
Subscribe to:
Posts (Atom)